Kam gali būti reikalingas frontalinis krautuvas?

Besikraustantiems iš proto ar tik iš namų? Dažniausiai šios technologijos naudojamos žemės ūkyje, kelio darbuose ir statybose. Jie primena kranus, tačiau nėra tokie galingi ir universalūs. Jie krauna statybines medžiagas ( ir ne tik) tik iš priekio. Toks krautuvas modeliuojamas prie traktoriaus. Jis gali veikti kai didelis ir galingas kastuvas ir ne toks galingas keltuvas. Perkeldamas vienas medžiagas į kitą, jis palengvina žemės, statybų ir kelių darbus. Kad ir dabar, pažvelgusi per langą, pamatyčiau kaip kelininkai rausia K.Petrausko gatvę. Vieni kasa, kiti kelia krauną , lygina ir išvežioja. Šiuolaikinės technologijos pagreitino darbus. O kiek kokybės šiuose greituose darbuose? Galbūt greit nereiks net vairuotojų sėdinčių traktoriaus kabinoje.

Frontalinis krautuvas arba ekskavatorius, kaip mes įpratę vadinti žemės ūkio techniką, nekeičia jų paskirties. Anksčiau daugiau dirbdavo mūsų rankos, o šiuo metu mes tik valdome nuotolinius pultelius ir krauname, tiesiame naujus kelius, namus ir ūkius. Žmonija vis dar spėlioja kaip senovės egiptiečiai sugebėjo pastatyti tokias masyvias piramides, neturėdami tokios technikos, kuria naudojamės šiandien? Arba kaip didžiausi Staunhedžo luitai taip taisyklingai sugulė į žemė? Mistika, religija ir nepakeliama būties lengvybė. Šiuo metu mes gyvenam nepakeliamai lengvai. Tiek daug pagalbinės technikos aplink mus dar nebuvo, bet vis dar jaučiamės bejėgiai ir vieniši.

Man nereikia žiūrėti pro langą, kad suprasčiau kokios technologijos dirba ir skleidžia pažįstamus garsus bei mažus žemės drebėjimus. Frontalinis krautuvas iškelia kelius, iškasa duobes, pagreitina kelio, statybų ir žemės ūkio darbus, bet palieka mūsų sielas visiškai tuščias. Mes užsidarom traktorių kabinose ir manipuliuojam dideliais įrankiais, bet nesuvokiam, kad technologijos valdo mus. Taip, mūsų gatvės tiesesnė, lygesnės ir namai saugesni. Mes sutvarkėm savo buitį, bet apleidom būtį. Nerandam laiko sportui, knygoms, o svarbiausia bendravimui. Kas mus pakels ir (pa)kraus mūsų širdis.mes valdom tiek technologijų, bet nebesuvaldom savo pačių gyvenimo.

Frontalinis krautuvas padės išspręsti techninius ir darbinius nesklandumus, o kas pasirūpins santykiais tarp žmonių įkalintų traktorių kabinose. Didžiausia problema net ne uždarume.Mes nekreipiam dėmesio kaip užsidarėm viena nuo kito. Mūsų žemė išpurenta, bet jau neturim laiko kada ją apsėti ir apsodinti. Mūsų keliai nuteisti, bet neturim laiko jais pasivaikščioti. Mes važiuojam tyliai traukiniai, autobusais ir dar tyliau bando prabilti. Bet ką bendro turi krautuvas ir uždaras gyvenimas. Mes lyg it judam iš priekio į priekį, bet už nugaros mus dar valdo praeitis. Kartais mes stengiamės pakelti tiek sunkumų, kiek mūsų sielą neaprėpia. Statybiniai kranai kilnoja masyvias statybines medžiagas, o krautuvai tik smulkias žemes, smiltis ir visai lengvas žmonių sielas. Kiek mistikos kelio darbuose ir žemės ūkyje?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>