Kaip originaliai puošiasi Kaunas, arba šviestuvai Kaune ir jų panaudojimo galimybės

Nors didžiosios šventės jau liko užmarštį ir dabar artėja tik trumpiausia vasaros naktis,  Joninės. Kaip išradingasis Kaunas galėtų joms pasipuošti. Juk ne kartą grožėjotės galerijos „balta“  kūrybingumu ir jų papuoštomis kalėdinėmis eglutėmis bei Hanza dienų medžiais.  Perdirbtos medžiagos ir iš naujo sukurti senų medžiagų daiktai ir lauko papuošimai. Taip artėja Joninės, o idėjų pasipuošti  turiu ir aš. Šviestuvai ir lemputės, ne tos girliandinės, bet tikros. O jei mes nedegtume tikrų laužų,  vietoj jų įžiebtume šviestuvų „ugnį“- laužą? Gal ir nelabai šildanti idėja, tačiau originali. Tokia idėja puikiai atrodytų miesto rotušėje ( kaip ir įprasta).

Šviestuvai Kaune, arba originalūs Joninių laužai. Kiek smalkių tenka įkvėpti deginant tikrus laužus. Kokia grėsmė užsidegti.  O „laužo“ lemputės ir vėl galės būti panaudotos. Vienas minusas toks, kad negalėsite tokioje elektrinėje ugnyje kepti zefyrus. Galbūt ir šilumos tiek nebus kaip nuo atviros ugnies, bet ši idėja tikrai kitokia, o Kaunas visados kitoks.  Todėl ir aš norėčiau prisidėti prie tokių keistų, o kartais ir fantasmagoriškų idėjų. Tradiciniai laužai jau išėjo iš mados, kaip ir tradicinės eglutės. Šią vasarą uždegsime šviesius šviestuvinius laužus.

Jei vienas iš šviestuvų panaudojimo variantų atrodo jums patrauklus, galite pabandyti,tik jokiu būdu nenaudokite aplinkai kenksmingas lemputes. Ir jokiu būdu nepersistenkite. O kaip šviestuvai Kaune atrodytų namų interjere? Ar senelės palėpėje  slepiasi seniai pamiršti šviestuvai, gal net žibalinės lempos? Kodėl nepanaudojus jų namų interjere? Atšviežinkite savo kambarius, miegamuosius. Galite paeksperimentuoti ir su filtrais, lempučių atspalviais, jei seni šviestuvai vis dar veikia. Aš pati kartais piešiu ant senų šviestuvų stovų, pasakojo savo piešiniais asmenines istorijas. Tai raminanti veikla. Jei po dienos darbų norisi pailsėti, kodėl ir vėl iš naujo neatradus polinkio į piešima, siuvinėjimą, karpymą ir klijavimą. Kartą pati bandžiau papuošti seną stalinę lempą, kad ji būtų panaši į Tiffany‘s šviestuvus. Rezultatas buvo visai neblogas, todėl jau šiandien galiu pusryčiauti prie Tiffany‘s.

Jei jau pavargot manęs klausytis ir skaityti, nusipaišykite savo pačių svajonių šviestuvu ir sietynus. Šviestuvai Kaune, apie kuriuos jums pasakojau ir visos neišnaudotos miesto puošimo galimybės, gali būti pritaikomos ir kituose miestuose, miesteliuose ir net nuosavų namų kiemuose. Mes gyvename perdirbimo amžiuje, kur šiukšlės, energija ir net žmonės gali būti perdirbti. Kur dėti perdegusias  leputes. O kas draudžia su jomis meniškai paeksperimentuot? Pieškite, klijuokite ir iš naujo atraskite savo meniškąją prigimtį. Aš su ja kartais pasikalbu (savo meniškąją primigsimi). Atsiminkite, kad ji alksta ir vysta, jai reikia kūrybinės šviesos.

Joninių vakaras išaušo,  lauko šviestuvai Kaune užsižiebė ir aš pagaliau įžiebiau savo kūrybinę idėją. Laužai nedvelkia smalkėmis. Miesto rotušėje dega ne tikras, atviro ugnies laužas, bet perdirbti šviestuvai. Joninių naktis kitokia, ryškesnė net ir šiltesnė, nes šviestuvai ne tik apšviečia Jonus ir Janes, bet ir juo sušildo ir visus ieškančius paparčio žiedo. Visur dega ta vidurvasario šviesa. Miestuose, kaimuose ir nuosavų namuose, bet tik Kauno miesto rotušės laužas toks išmanus. Atviros ugnies ir taip mums užtenka. Karštas vasaros vakaras per trumpas. Ieškokite ir atrakite ne smalkėmis dvelkiančias miesto rotušes, bet kūrybingais šviesos diodais spindinčias erdves. Linki jums įsimintinos, trumpiausios vasaros nakties. Tegul šviestuvų laužai be atviros ugnies šviečia ryškiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>